»Da bi se zavedali predvsem bodoči starši, kaj se lahko zgodi v tem primeru.«
»Danes pomaga osveščati in opozarjati pred posledicami uživanja alkohola med nosečnostjo.«
»'Pijte odgovorno' si številni tolmačijo, kot da je uživanje alkohola odgovorno početje.«
»Večina parov ne ve za trenutek, ko zanosi. Od spočetja, veliko preden je nosečnost potrjena, ji lahko alkohol že škodi. Zato je za oba partnerja, če pijeta alkoholne pijače, najbolje, da prenehata piti alkohol, že preden začneta poskušati zanositi, in s tem povečata možnosti za zdravo nosečnost.«
»Nima smisla, da je alkohol legaliziran, trava pa ne, ker se več nesreč zgodi zaradi alkohola, ob uživanju alkohola ljudje postanejo tudi nasilni.«
»Številni se ne zavedajo, da je rak dojk najpogostejši rak, ki ga povzroča alkohol pri ženskah po vsem svetu. Ljudje se morajo zavedati, da lahko z zmanjšanjem uživanja alkohola zmanjšajo tveganje za nastanek raka.«
»Alkohol teratogen in toksin, kar pomeni, da lahko vpliva na razvoj različnih organov in tkiv otroka, odvisno od časa izpostavljenosti med nosečnostjo.«
»Alkohol škodljivo vpliva na razvoj otroka že od samega začetka. V nosečnosti zato ni varnega obdobja za pitje alkohola, ni varne alkoholne pijače in ni varne količine alkohola. Mnogi menijo, da je v času nosečnosti dobro spiti kozarec rdečega vina, a to ne drži. Ravno nasprotno, alkohol je tudi toksičen, rakotvoren in dolgoročno povzroča slabokrvnost.«
»Pomembno je, da partnerji spodbujajo in podpirajo partnerico in se ji pridružijo pri skupni odločitvi, da ne pijeta alkohola že takrat, ko načrtujeta nosečnost in nato skozi celo nosečnost, v nasprotnem primeru lahko škodijo zdravju in dobrobiti svojega še nerojenega otroka.«
»Starši in tudi športni klubi, kjer otroci in mladostniki aktivno preživljajo prosti čas, morajo uživanju energijskih pijač nameniti posebno pozornost.«
»Do alkohola prelahko dostopajo. Obstoječe ozaveščanje mladih glede škodljivosti rabe alkohola je pomanjkljivo oziroma nima želenega učinka. Starši lahko pomembno vplivajo na mladostnikov odnos do alkohola. Pri mladih se razvijajo življenjske navade, kot so na primer kajenje, raba alkohola ali konoplje, v obdobju odraslosti pa se težko spremenijo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju